Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:

Witamy na forum Winomania
  :)Manager Wydobycia Krypto Walut Za Czarnym Aniołem joomla-cms.com.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mietb

Strony: [1] 2
1
Wina inne / Tanie wina z PRLu
« dnia: Grudzień 07, 2014, 10:03:17 pm »
Zachowały się jeszcze gatunki do dzisiaj. Pamiętamy z serialu "Ranczo". Kiedyś wino polskie było zawsze tanie. Nie pamiętam aby wino polskie kosztowalo dwa razy tyle co najtańsze. Polacy pili takie wina ponieważ kosztowalo niewiele wiecej niż piwo. teraz też podobno można kupić wino za niewiele wiecej jak 4 złote. Z winem to ma tylko tyle wspólnego co nazwa. Są to zazwyczaj lekko podfermetowane soki do, ktorych dolewa się spirytus

2
Wina inne / Odp: Ciekawe przepisy na grzane wino
« dnia: Grudzień 07, 2014, 09:49:24 pm »
W zimowe wieczory, a także wieczorami przy ognisko jak najbardziej dobre jest grzane wino. Nie wyobrażam sobie jak można pić grzane wino w upalny dzień. Przepis jak najbardziej goździki i cynamon, można dodać jeszcze miodu. Zwykle robi sie w swoim gronie, ponieważ trzeba podawać od razu gorące i świeże.

3
Przepisy na wino Inne / Odp: Wino z agrestu
« dnia: Grudzień 07, 2014, 09:15:53 pm »
Co do wina z agrestu to wybrałbym dojrzałe owoce, są slodsze od tych zielonych. Złamałbym kolor wina dodając niewielką ilość soku z czarnej porzeczki. Wino trzeba kilkakrotnie przelewać celem usunięcia osadu, więc cukier dzielę na 3 porcje. Nie zgadzam się aby już gotowe wino w jakiś sposób dosładzać spowoduje to następną fermentacje i zamętnienie wina. Kazde wino powinno spożywać się dopiero po roku od zaczecia jego produkcji.

4
Przepisy na wino Inne / Odp: Wino z rabarbaru
« dnia: Grudzień 07, 2014, 09:06:57 pm »
Co do rabarbaru i wytwarzanie z niego wina, uważam za zły pomysł. Rabarbar jest kwaśny co skłania nas do dodania wiekszej ilości cukru. Słabe wino o mniejszej zawartości alkoholu może spowodować choroby wina. Druga sprawa to jak pisała Mirosława rabarbar może być niebezpieczny la zdrowia, Kiedyś z liści rabarbaru sporządzano skuteczne trucizny. Wprawdzie nie używamy liści ale w łodygach też może znajdować się pewna ich ilosć.

5
Przepisy na wino Inne / Choroby przy produkcji wina
« dnia: Grudzień 07, 2014, 08:59:06 pm »
Nieodwracalną chorobą wina jest to, że zamiast wina robimy ocet winny. Tego nie da sie już odwrocić. Wprawdzie początkową fazę możemy jeszcze uratować dolewając dobrego wina, jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ możemy zaoctować większą jej zawartość.
Ocet winny roi się poprzez dostania się powietrza do gąsiora, w którym wytwarzamy wino, poprzez nieszczelny korek. Przedostają sie muszki owocowe, które powodują zaoctowanie wina. Niepełny gąsior również daje szansę zepsucia się wina.

6
Przepisy na wino Inne / Odp: Jak zrobić domowe wino
« dnia: Grudzień 07, 2014, 08:50:58 pm »
Nie ma obawy czy wino będzie trujące. Możliwe jest natomiast, że nie będzie taki smak jaki zaplanowaliśmy. Zależy to od wielu czynników. Warunki wytwarzania wina. Nigdy nie powinno się stawiać gąsiora bezpośrednio na podłodze, ponieważ przy podlodze zwłaszcza nocą jest niska temperatura. Powoduje to wessanie powietrza do gąsiora, zaprzestaniem fermetacji co w następstwie jest pojawienie się muszek owocowych powodując powstawanie octu winnego. Takiego wina nie da się już uratować. Po smaku poczujemy, że nie da się tego pić.

7
Przepisy na wino Inne / Odp: Wino z owoców bez wody
« dnia: Grudzień 07, 2014, 02:15:10 pm »
Takie wino jest najlepsze ale zwiększają się koszty. Robi sie jak każde wino z tą róznicą, że nie dolewa się wody. Cukier rozpuszcza się w moszczu winnym(soku), oczywiście lekko podgrzewając, Ma na pewno lepszy bardziej intensywny smak. Kiedyś jeszcze za czasów komuny zrobiłem wino z herbawitu kopionego w herbapolu,był taki tani, że nie opłacao się robić soku. Dzisiejsze soki zawierają jednak dodatki, które uniemożliwiają powstanie fermentacji, po prostu zabija drożdże winne.

8
Przepisy na wino Inne / Odp: Szukam prasy do owoców
« dnia: Grudzień 07, 2014, 02:08:14 pm »
Domowym sposobem jest to raczej trudne. Trzeba poszukać w jakiś sklepach gospodarstwa domowego. Spróbuj poszukać w internecie. Ja sam miałem kiedyś taką prasę, dużo mycia jest po niej. Sok jednak można zrobić na wiele innych sposobow. Przykladem niech będzie worek lniany i dwie deski, które ściskają ten worek w ktorym są miękkie owoce. Twarde np, dzika roża to nawet prasa nie pomoże.

9
Jak kupić dobre wino / Odp: Jak to jest z tym winem. Zdrowe, czy nie?
« dnia: Grudzień 07, 2014, 01:26:54 pm »
W Anglii raczej to nie uchodzi jest faktem tak jak we Wloszech nie uchodzi upicie się wódką. Nie napisaleś tylko czy Włoch był pijany po tych 2 butelkach wina czy nie. Sadzę, ż nie byl pijany do tego stopnia aby chodzić krzywo. Trzeba wiedzieć, że Włosi piją bardzo słabe wina 8-9 % alkoholu, coś jak nasze mocne piwo, dodatkowo rozcieńczają je wodą.

10
Jak przechowywać wino / Odp: Zasady właściwego przechowywania wina
« dnia: Grudzień 07, 2014, 01:17:19 pm »
Smialo możesz zaoferować takie wino, nawet jak trzymane było kilka miesięcy w szafie. Jak kupujemy w sklepie to też tam nikt nie trzyma wina w specjalnej szafie. Gorzej jest jak otworzymy wino, wtedy dochodzi do butelki powietrze, nawet przetrzymywane w piwnicy przez dłuższy czas straci na początkowych walorach. Wtedy należy je wypić w przeciągu kilku dni.

11
Przepisy na wino Czerwone / Odp: Wino z czerwonych porzeczek
« dnia: Grudzień 05, 2014, 08:19:20 am »
Kiedyś były nakładki na takie ręczne maszynki do mięsa. Byla to taka rura z sitkiem od dołu i małym otworem na końcu regulowanym śrubą motylkiem. Trzeba było cały zapas porzeczek przerobić na moszcz (sok). Wlaśnie od tego trzeba zacząć wino. Wlać do gąsiora i dodać syropu z cukrem zalać resztę wpdą. Koniecznie dodać drożdzy winnych. Tak należy zacząć robić wino z porzeczek.

12
Przepisy na wino Słodkie / Wino z dzikiej rózy
« dnia: Grudzień 05, 2014, 08:12:47 am »
Podam prosty przepis na wino z dzikiej roży dla gąsiora 50 litrow. Zebrać około 15-20 kg owoców dzikiej róży. Obciąć końcówki i wsypać do gąsiora. Zalać resztę wodą oraz syropem sporządzonym z cukru (4 kg). Zakorkować z rurką fermentacyjną po okolo 1 miesiąca jak skończy się burzliwa fermentacja wino należy przelać do mniejszego gąsiora około 40 litrow. Dodać następne 4 kg cukru. Fermentacja znów się rozpocznie. Trzeba po pewnym czasie jeszcze raz dodać cukier. Po roku wino jest gotowe. Jest to wino slodkie około 15% alkoholu. Uwaga jeśli wino nie ruszy po 3 dniach należy dokupić drożdzę winne i postępować jak zalecają na opakowaniu.

13
Przepisy na wino Słodkie / Odp: Od czego wino jest słodkie ?
« dnia: Grudzień 05, 2014, 08:00:02 am »
Dosładzane gotowe wino sokiem z tych samych owoców spowoduje ponowną fermentację wina. Ja bym na pewno tak nie zrobił. Wino slodkie ja robię w ten sposób, że podczas przelewania wina dosladzam. Dosładza się w ten sposób, że częśc wina odlewa się do dużego garnka i wsypuje się cukier lekko podgrzewa i miesza sie potem wlewa do gąsiora. Czynność trzeba powtarzać podczas następnego przelewania wina.

14
Przepisy na wino Słodkie / Odp: Pleśń w produkcji słodkiego wina
« dnia: Grudzień 05, 2014, 07:49:47 am »
Coś mnie się nie zgadza z tą plesnią. Właśnie trzeba uważać aby nie dodać owoców spleśniałych do wina. Wino pleśnieje z różnych przyczyn, jedną z nich jest początkowy zapleśniały towar. Powodem jest też zbyt mała ilość drożdży winnych za mało cukru. Może się jednak mylę i jest sposób jaki opisalas wyżej.

15
Przepisy na wino Białe / Wino sprzorzadzane przez Wlochów na użytek domowy
« dnia: Grudzień 05, 2014, 07:40:26 am »
Pracowalem kiedyś u gospodarza włoskiego przy winobraniu. Na wino z winogron mial bardzo prosty sposób. Sok z winogron wlewal do bardzo dużej kadzi około 800-1000 litrów. Kadź ustawil w piwnicy i zatykał wielką pokrywą, myślę, ze był w niej jakiś otworek. Nie dodawał ani wody ani drożdży ani cukru. Po roku przelewał to do dębowych beczek. Dał mnie spróbować. Jest to wino bardzo wytrawne, jednak patrzac, że nie było rozcieńczone wodą bardzo dobre.

Strony: [1] 2