Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:

Witamy na forum Winomania
  :)



Manager Wydobycia Krypto Walut Za Czarnym Aniołem joomla-cms.com.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mietb

Strony: [1]
1
Wina inne / Tanie wina z PRLu
« dnia: Grudzień 07, 2014, 10:03:17 pm »
Zachowały się jeszcze gatunki do dzisiaj. Pamiętamy z serialu "Ranczo". Kiedyś wino polskie było zawsze tanie. Nie pamiętam aby wino polskie kosztowalo dwa razy tyle co najtańsze. Polacy pili takie wina ponieważ kosztowalo niewiele wiecej niż piwo. teraz też podobno można kupić wino za niewiele wiecej jak 4 złote. Z winem to ma tylko tyle wspólnego co nazwa. Są to zazwyczaj lekko podfermetowane soki do, ktorych dolewa się spirytus

2
Przepisy na wino Inne / Choroby przy produkcji wina
« dnia: Grudzień 07, 2014, 08:59:06 pm »
Nieodwracalną chorobą wina jest to, że zamiast wina robimy ocet winny. Tego nie da sie już odwrocić. Wprawdzie początkową fazę możemy jeszcze uratować dolewając dobrego wina, jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ możemy zaoctować większą jej zawartość.
Ocet winny roi się poprzez dostania się powietrza do gąsiora, w którym wytwarzamy wino, poprzez nieszczelny korek. Przedostają sie muszki owocowe, które powodują zaoctowanie wina. Niepełny gąsior również daje szansę zepsucia się wina.

3
Przepisy na wino Słodkie / Wino z dzikiej rózy
« dnia: Grudzień 05, 2014, 08:12:47 am »
Podam prosty przepis na wino z dzikiej roży dla gąsiora 50 litrow. Zebrać około 15-20 kg owoców dzikiej róży. Obciąć końcówki i wsypać do gąsiora. Zalać resztę wodą oraz syropem sporządzonym z cukru (4 kg). Zakorkować z rurką fermentacyjną po okolo 1 miesiąca jak skończy się burzliwa fermentacja wino należy przelać do mniejszego gąsiora około 40 litrow. Dodać następne 4 kg cukru. Fermentacja znów się rozpocznie. Trzeba po pewnym czasie jeszcze raz dodać cukier. Po roku wino jest gotowe. Jest to wino slodkie około 15% alkoholu. Uwaga jeśli wino nie ruszy po 3 dniach należy dokupić drożdzę winne i postępować jak zalecają na opakowaniu.

4
Przepisy na wino Białe / Wino sprzorzadzane przez Wlochów na użytek domowy
« dnia: Grudzień 05, 2014, 07:40:26 am »
Pracowalem kiedyś u gospodarza włoskiego przy winobraniu. Na wino z winogron mial bardzo prosty sposób. Sok z winogron wlewal do bardzo dużej kadzi około 800-1000 litrów. Kadź ustawil w piwnicy i zatykał wielką pokrywą, myślę, ze był w niej jakiś otworek. Nie dodawał ani wody ani drożdży ani cukru. Po roku przelewał to do dębowych beczek. Dał mnie spróbować. Jest to wino bardzo wytrawne, jednak patrzac, że nie było rozcieńczone wodą bardzo dobre.

5
Wina inne / Swoje wino
« dnia: Październik 27, 2014, 10:08:12 am »
Corocznie staram się zrobić własne wino z owoców, które rosną w Polsce. Początkowo jest to kosztowna inwestycja, ponieważ trzeba zakupić odpowiednie gąsiory, korki i rurki fermentacyjne. Po latach jednak sie zwraca z nawiązką.  Początkowo nie zawsze wyjdzie tak jak byśmy chcieli, może zrobić sie na przykład ocet. Po początkowych nieudanych próbach można w końcu zrobić wino, które nie jest gorsze od tych renomowanych. Czy ktoś z Was kiedyś robił wino na własny użytek? Teraz na przykład jest pora na robienie wina z dzikiej róży.

Strony: [1]